UŁATWIENIA

PROSTSZE ZAKŁADANIE I PROWADZENIE SPÓŁKI

Zakładanie i prowadzenie spraw spółki może być dużo prostsze jeśli skorzystasz z wielu ułatwień. Są one dostosowywane do potrzeb przedsiębiorców i mają na celu sprawienie, aby proces zakładania i prowadzenia spółki nie był już tak trudny.

Jest kilka sposobów na ułatwienie sobie prowadzenia działalności. Jednym z nich jest zarejestrowanie spółki za pomocą Internetu. Czas rejestracji skróci się nawet do 24h i może przebiegać całkowicie w trybie online. Kolejnym ułatwieniem są mniejsze opłaty sądowe za wnioski elektroniczne. Możliwe jest także podejmowanie uchwał a pomocą Internetu. Wspólnik będzie mógł to zrobić po zalogowaniu się i zagłosowaniu w odpowiednim terminie. Rozwiązanie i wprowadzenie zmian umów spółek także można wprowadzić za pomocą Internetu.

Następnym sposobem ułatwienia jest test wypłacalności spółki. Zmniejsza on możliwości zadłużenia spółki. Polega to na tym, że Zarząd spółki będzie musiał składać oświadczenia przed każdym jednorazowym wypłaceniem z majątku spółki na rzecz wspólników. Dokument daje gwarancje na to, że te wypłaty nie szkodzą spółce i nie sprowadzają jej do sytuacji, że stanie się niewypłacalna. Zarząd będzie miał obowiązek okresowej oceny czy spółka nadal jest wypłacalna.

Następne ułatwienie to zmniejszenie kapitału zakładowego do symbolicznej złotówki. Jednak, że może zdarzyć się sytuacja, iż spółka stanie się niewypłacalna, to aby ochronić się przed tym, musi utworzyć kapitał zakładowy, który minimalnie wynosi 50 000 zł.