SPOSOBY ZAŁOŻENIA DZIAŁALNOŚCI

REJESTRACJA CZY ZAKUP SPÓŁKI?

Ostatnio coraz częściej słyszy się, że ktoś chciałby otworzyć własną działalność gospodarczą. Z pewnością jest to dobra inwestycja w przyszłość, jednak pod warunkiem, że zostanie ona właściwie założona. Założyć firmę można na dwa sposoby. Jednym z nich jest proces rejestracji, a drugim zakup gotowej spółki. Który lepszy, bezpieczniejszy?

1. Rejestracja spółki

Rejestracja spółki z pewnością w dzisiejszych czasach jest dla tych, którzy chcą czuć satysfakcję z przejścia przez całą procedurę. Jest to proces skomplikowany i czasochłonny, jednak jeżeli przedsiębiorcy nie zależy na czasie, to warto się na niego zdecydować. Rejestracja spółki wiąże się z wypełnianiem masy dokumentów i obowiązkiem dostarczenia ich do odpowiednich urzędów. Założenie spółki w sposób tradycyjny trwa od 4 do 6 tygodni. Z racji tego, że nowi przedsiębiorcy narażeni są na ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów to warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, które dzięki swojemu profesjonalizmowi przyśpieszą nieco czas rejestracyjny.

2. Zakup gotowej spółki

Gotowa spółka to nic innego jak w pełni przygotowany podmiot do podjęcia działalności gospodarczej. Najczęściej ten sposób założenia firmy wybierany jest przez tych przedsiębiorców, dla których czas to pieniądz i chcą jak najszybciej prowadzić firmę, generować zysk i dążyć do sukcesu. Zakup gotowej spółki umożliwia prowadzenie firmy już następnego dnia po dokonaniu transakcji.

Planując założenie firmy musisz pamiętać o tym, że ważne jest to jak zaczniesz. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw obydwu sposobów na własną działalność i wybierz tą, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.