Spółka offshore

Spółka offshore to typ osób prawnych, zakładanych w tak zwanych rajach podatkowych. Miejsca, w których możemy założyć taki podmiot to przede wszystkim: Anguilla, Bahamy, Barbados, Belize, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Mauritius, Nevis, Panama, Samoa, Seszele, St. Vincent oraz Wyspy Marshalla.

Offshore zapewnia między innymi obniżenie, a nawet całkowite uniknięcie opodatkowania oraz osiągniecie większego zysku, dzięki finansowaniu transakcji przez spółkę bezpodatkową.

Co ważne w rajach podatkowych obecny jest wysoki poziom poufności. Oznacza to, że dane właściciela spółki przechowywane są w pliku Agenta Rejestrowego, któremu zabrania się ujawniania tych informacji osobom trzecim, w tym również urzędom innych państw.

Czasem zdarzają się sytuacje, w których firma za granicą musi dysponować większą wiarygodnością. W tym celu warto zdecydować się na zakup gotowej spółki z czystą historią gospodarczą.
Spółki offshore mają prawo do zakładania rachunków bankowych w bankach światowych. W przypadku Polski banki wprowadzają jednak liczne utrudnienia w otwieraniu kont firmom ze strefy offshore.

Zobacz dlaczego warto założyć firmę -> klik