Spółka LLC

Limited Liability Company to najczęściej wybierana forma prawna wśród małych i średnich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych. Powstała ona w oparciu o model spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka LLC charakteryzuje się transparentnością podatkową, co oznacza bezpośrednie przypisanie przychodów wspólnikom, co w konsekwencji umożliwia zwolnienie z obowiązku płacenia podatku dochodowego. Managerowie oraz właściciele spółki LLC nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania spółki oraz roszczenia wierzycieli spółki, ze względu na osobowość prawną należną od spółki

Na działalności tej spółki najlepiej wychodzą przedsiębiorcy, którzy nie są rezydentami Stanów Zjednoczonych i samodzielnie sprawują władzę w spółce jednoosobowej. Wówczas jeżeli spółka osiąga przychody wyłącznie poza USA w ogóle nie płaci podatku dochodowego.

Decydując się na założenie spółki LLC bardzo ważne jest dopasowanie jej lokalizacji do stanu, w którym obowiązują najniższe stawki podatkowe. Zazwyczaj najkorzystniejszą lokalizację stanowi Dakota Południowa, Waszyngton, Floryda oraz Alaska.


Rejestracja Firm – zdecyduj się na pomoc specjalistów prawnych!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego biura w zakresie założenia oraz prowadzenia firmy. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie założenia firmy w S24 oraz PRS, a także JDG w CEIDG.

Oferta:

i wiele innych usług!

 

zakladanie-spolek-pomoc-kontakt