NAZWA SPÓŁKI

NAZWA SPÓŁKI – OZNACZENIA

Ważnym elementem założenia własnej działalności gospodarczej jest nazwa. Nazwa nie powinna się powtarzać, gdyż może stwarzać coraz to nowe problemy i wprowadzać w błąd odbiorców co do przedmiotu prowadzenia działalności.

Należysz do grupy przedsiębiorców, których ostatnio obranym celem jest założenie własnej działalności gospodarczej? Musze powiedzieć szczerze, że to nic dziwnego. Dzisiaj, kiedy niepewna jest sytuacja dotycząca pracy, każdy chce prowadzić własną firmę, by być pewnym, że zawsze będzie miał źródło utrzymania. Jednak to możliwe jest tylko wtedy, gdy firma będzie osiągać zysk. Zysk będzie wtedy, gdy firma będzie założona w odpowiedni sposób i przedsiębiorca powoli będzie dążył do sukcesu. Z tego właśnie powodu warto już na samym starcie ograniczyć ilość popełniania błędów.

Ważnym elementem założenia własnej działalności gospodarczej jest nazwa. Nazwa nie powinna się powtarzać, gdyż może stwarzać coraz to nowe problemy i wprowadzać w błąd odbiorców co do przedmiotu prowadzenia działalności.

Rozważmy więc kwestię nazw spółek prawa gospodarczego:

Po pierwsze: Spółka cywilna

Nazwa spółki cywilnej powinna zawierać imiona, bądź pierwszą literę imienia i nazwiska w pełnej formie wszystkich udziałowców i dopisek S.C lub Spółka Cywilna,

Na drugi rzut: Spółka komandytowa

Firma spółki komandytowej musi zawierać nazwisko jednego lub wielu komplementariuszy i oznaczenie SP.K. W sytuacji gdy komplementariuszem jest osoba prawna nazwa powinna zawierać jej pełną firmę.

Trzecia spółka komandytowo-akcyjna

Nazwa tego rodzaju spółki powinna zawierać nazwiska komplementariuszy, lub jednego z nich i dopisek S.K.A albo spółka komandytowo-akcyjna.

Spółka prawna jako czwarta forma

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma jeden warunek, czyli oznaczenie wskazujące na formę prawną prowadzonej działalności.

Spółka jawna piątym rodzajem działalności

Nazwa spółki jawnej musi zawierać nazwisko lub nazwa co najmniej jednego z udziałowców i dopisek spółka jawna albo SP.J.

I ostatnią ze spółek jest spółka partnerska, której nazwa powinna składać się z co najmniej jednego nazwiska partnerów i oznaczenie i partnerzy, spółka partnerska lub SP.P.

Chcesz otworzyć firmę i szukasz informacji jak to zrobić? Skontaktuj sie z nami! Oferujemy Ci zarówno szybki sposób założenia działalności – CZYSTE,GOTOWE SPÓŁKI jak i tradycyjny sposób, czyli REJESTRACJĘ SPÓŁKI. Wybierz sposób najlepszy dla Ciebie, skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty.