LIKWIDACJA CZY SPRZEDAŻ? Oto jest pytanie!

Ogólne informacje na temat spółek znajdziesz TUTAJ!

Prowadzenie firmy nie jest procesem odbywającym się w nieskończoność. Czasem pojawiają się sytuację, które go przerywają. Może to być np. nieporozumienie wspólników bądź też brak wystarczającego kapitału zapewniającego właściwe funkcjonowanie firmy. Te przypadki sprawiają, że zostaje podjęta decyzja o „pozbyciu” się jednego problemu z głowy, jakim jest własna działalność. Jednak warto zastanowić się czy spółka zostanie zlikwidowana, czy sprzedana. Która z tych metod przyniesie więcej korzyści?

LIKWIDACJA
Likwidacja to proces prowadzony w spółkach osobowych i kapitałowych, którego celem jest spieniężenie majątku oraz zakończenie bieżących spraw spółki. Podczas likwidacji spółki, w nazwie powinno być dodane oznaczenie „w likwidacji”. Czas trwania likwidacji nie pozbawia spółki osobowości prawnej. Rozwiązanie spółki kończy jej możliwości prawne i likwiduje wszelkie interesy. Każda spółka niesie ze sobą odmienne przepisy o kroki do likwidacji.

Czas na argument na nie! Likwidacja spółki zobowiązuje nas do poniesienia pewnej wysokości kosztów uzależnionej od formy prowadzonej działalności. Wyrejestrowanie jej z KRS, wypełnianie dokumentów → to wszystko niesie ze sobą koszty i pochłania czas. Czy właśnie tego chcesz likwidując spółkę?

SPRZEDAŻ
Sprzedaż spółki to proces polegający na sprzedaży Twojej firmy w ręce tych, którzy będą chcieli dołożyć wszelkich starań, aby osiągnęła ona jak największy rozwój. Jeżeli Ty już nie masz siły ani chęci, bądź też w wyniku nieporozumień została podjęta decyzja o wycofaniu firmy z rynku gospodarczego, to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie sprzedaż spółki.

Argument na tak – zysk! Sprzedaż spółki związana jest z kwestią zarobkową. Pozbywasz się problemu i jeszcze na tym zarabiasz. Sprzedając swoją działalność warto zadbać o to, aby proces ten przebiegł bezproblemowo. Warto skorzystać z pomocy firm, które świadczą pośrednictwo w sprzedaży spółek. Pomogą znaleźć Ci kupca, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Sam wybierzesz tego, kto zajmie się Twoją firmą po Tobie.

Firmy oferujące pośrednictwo w sprzedaży spółek specjalizują się w tym, gdyż obcują z tym „tematem” na co dzień. Wieloletnie doświadczenie sprawi, że wybiorą dla Ciebie najkorzystniejszą drogę na „wycofanie” Twojej spółki z rynku gospodarczego. Chcesz pozbyć się spółki? Zyskaj na tym!