Konto bankowe dla spółki z o.o.

Przedsiębiorcy decydujący się na prowadzenie firmy w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinni pamiętać, że jednym z etapów zakładania firmy jest wybór odpowiedniego banku. Nie ma możliwości prowadzenia firmy bez konta bankowego.

Na rynku jesteśmy zasypywani ofertami banków i coraz więcej z nas gubi się i nie dostrzega różnic między nimi. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że od właściwego wyboru banku uzależnione jest późniejsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Na co zwrócić uwagę?

1.Koszty
Zwróć uwagę na wysokość kosztów wynikających z prowadzenia konta bankowego oraz związanych z podstawowymi operacjami bankowymi ( przelew, wpłata / wypłata środków).

2. Wygoda oraz funkcjonalność konta
Dzisiaj bardzo istotne jest to czy bank oferuje możliwość dostępu do konta z telefonu czy laptopa. Ta opcja pozwala na bieżąco kontrolować stan finansowy firmy oraz zaistniałe w firmie operacje bankowe.

3. Dodatkowe usługi
Coraz więcej banków, aby wyróżnić się na rynku oferuje dodatkowe usługi ułatwiające korzystanie z konta bankowego. Warto jednak przeanalizować, z których usług będziemy korzystać a które są zbędne. Nie warto wybierać banku tylko dlatego, że oferuje wiele dodatkowych możliwości!