DOTACJA NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

DOFINANSOWANIE FIRMY

Instytucje oferują pomoc dla osób bezrobotnych lub chcących zwiększyć zakres swojej działalności. Jednak bardzo często zdarza się tak, że mają dużo chęci do działania, lecz zbyt mało informacji na ten temat. Ten fakt, bardzo demotywuje do działania, gdyż chcielibyśmy coś zrobić, ale nie wiemy jak. Bardzo ważnym motywem do działania jest znalezienie konkursu, który zachęci nas do realizacji celów. Pomocne są tutaj projekty Europejskiego Funduszu Społecznego, które dopasowane są do każdego typu działalności.

Ważną informacją jest kto może starać się o dofinansowanie. Pieniądze w ramach programu Kapitał Ludzki są dla osób chcących prowadzić firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek osobowych oraz spółdzielni. O dofinansowanie nie mogą ubiegać się osoby, które już prowadzą firmę (figurują w CEiDG) lub osoby które miały zarejestrowaną działalność w ostatnim roku.

W jaki sposób realizowane są projekty?

Wsparcie nie jest udzielane przez urzędy pracy, ale instytucje( firmy szkoleniowe, które otrzymały pieniądze na realizacje danego projektu). Polega to na tym, że firmy posiadają odpowiednich ludzi, którzy szkolą biznesmenów przyszłości.

Gdzie uzyskać informacji o danych firmach?

Wojewódzkie urzędy pracy posiadają odpowiednie informacje na temat firm, które przeprowadzają szkolenia. Uzyskanie pieniędzy, to ostatni etap całego programu.

Jak po kolei przebiega ubieganie się o dofinansowanie?

Osoba, która chce otrzymać dofinansowanie musi przejść długą drogę. Na początku przechodzi szkolenie trwające od 3 do 6 miesięcy. Na tych spotkaniach kandydaci uczą się prowadzenia biznesu od podstaw -> tworzenie biznesplanu, prowadzenie księgowości, zagadnień z prawa podatkowego i prawa pracy. Prowadzone są także zajęcia z psychologiem oraz pomoc w zdobyciu przez bezrobotnych nowych, potrzebnych w “nowym życiu” kwalifikacji. Obszar kształcenia jest ogromny: od zawodów kosmetyczki, fryzjera, do instruktora nurkowania czy garncarza.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy mają szanse sprawdzić się w pisaniu biznesplanu własnej firmy. POMOC TYLKO DLA NAJLEPSZYCH. Ilość osób, które dostaną wsparcie i jaka wysokość będzie dla nich przeznaczona jest określona w warunkach przystąpienia do programu. Kurs daje możliwość ocenienia tych osób czy nadają się do prowadzenia działalności oraz czy mają szanse na zaistnienie na rynku.

Program ma na celu zwiększenie aktywizacji kobiet, osób niepełnosprawnych, młodych(do 25, roku życia) oraz starszych ( po 55, roku życia).

ZAŁÓŻ FIRMĘ SZYBCIEJ! SKORZYSTAJ Z GOTOWEJ SPÓŁKI!

5 thoughts on “DOTACJA NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

 • 10 lutego 2021 at 20:08
  Permalink

  Super wpis! Teraz ciężko jest otworzyć działalność, zero pomocy od państwa

  Reply
 • 25 czerwca 2021 at 07:59
  Permalink

  Wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu, super 🙂

  Reply
 • 14 lipca 2021 at 00:12
  Permalink

  Wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu, super 🙂

  Reply
 • 25 lipca 2021 at 21:23
  Permalink

  Muszę tutaj wrócić jak będę zakładać działalność 🙂

  Reply
 • 19 marca 2022 at 21:05
  Permalink

  Bardzo szczegółowy wpis, super

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button