Prestiżowy adres Warszawa

Coworking to obecnie bardzo dobre rozwiązanie m.in. dla mobilnych przedsiębiorców, którzy nie lubią łączyć życia prywatnego z zawodowym. 

E-biuro, znane również jako wirtualne biuro w ostatnim czasie stanowi popularną opcję na zminimalizowanie kosztów. Prowadzenie własnej działalności zmusza obecnie do ponoszenia dużych wydatków związanych z wynajmem lokalu, płatnościami za czynsz i media oraz koszta związane z wynagrodzeniem pracowników. Opcja ta ceniona jest zarówno przez nowych przedsiębiorców, jak i doświadczonych, którzy dłużej działają z własną firmą na rynku. 

Usługa e-biura polega głównie na tym, że podmiot zewnętrzny udostępnia Klientom prestiżowy adres siedziby, a także oferuje kompleksową i profesjonalną obsługę biurową. Szeroki zakres usługi obejmuje czynności od odbioru korespondencji i połączeń telefonicznych, aż po dostęp do nowoczesnych sal konferencyjnych. Zakres oferty dopasowany zostaje do indywidualnych potrzeb oraz wymagań Klienta. 

Outsourcing wirtualnego biura jest nowoczesną usługą, dzięki której przedsiębiorcy mogą skorzystać z dobrych lokalizacji w centrum dużych miast, ponosząc w zamian małe kwoty w formie abonamentu. 

Klient skorzystać może także z pomocy profesjonalnej sekretarki, która w sposób zdalny przekaże potencjalnym kontrahentom firmowy numer, informacje o działalności gospodarczej, zakresie usług wykonywanych przez firmę oraz dokona rezerwacji spotkania. 

Poza oszczędnością pieniędzy, przedsiębiorcy zaoszczędzić mogą także czas. E-biuro uwalnia z konieczności zajmowania się formalnościami i korespondencją, odbieraniem listów, przesyłek i połączeń telefonicznych.

Właściciel przedsiębiorstwa i nabywca usługi, może w takiej sytuacji zająć się istotniejszymi sprawami jak np. pozyskiwanie Klientów lub poszukiwanie rozwiązań poprawiających efektywność procesów zachodzących w firmie.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu i technologii, tradycyjne biura powoli zaczynają tracić na prestiżu. Niektórym osobom, wykonującym pracę zdalnie do pracy potrzebne jest jedynie biurko i komputer. Jednocześnie, prowadząc działalność gospodarczą mogą nie chcieć posiadać biura pod prywatnym adresem zamieszkania. Zasadą działania e-biura jest wynajęcie Klientom przestrzeni biurowej, którą posiadać będą jedynie na papierze. Dzięki temu zaoszczędzić można wydatki związane z samym utrzymaniem takiego pomieszczenia. Nabywca usługi nie musi się martwić także o zatrudnienie księgowych czy sekretarek. 

Wszelkie obowiązki przejmują eksperci, którzy działają w oparciu o doświadczenie i dużą wiedzę. Klient natomiast, w zamian dostaje prestiżowy adres Warszawa oraz resztę usług, jakie oferuje firma zewnętrzna. Zaletą wirtualnego biura jest możliwość doboru zakresu czynności do rodzaju wykonywanej działalności oraz potrzeb jej właściciela.

Podpis elektroniczny przy zakładaniu spółki przez Internet

Założenie spółki za pośrednictwem Internetu to obecnie jedyna możliwa opcja na prowadzenie własnej firmy. Obecnie w KRS nie są przyjmowane „papierowe” wnioski – obowiązuje wyłącznie elektroniczna forma dokumentów, wniosków i formularzy składanych do KRS.

Decydując się na założenie spółki mamy do wyboru:
– system S24, który zobowiązuje do skorzystania z gotowego wzorca umowy
– PRS, umożliwiający opracowanie zapisów umowy spółki w formie aktu notarialnego, a następnie wprowadzenie numeru w systemie PRS

W obydwu opcjach obowiązkowe jest posiadanie narzędzia umożliwiającego potwierdzenie tożsamości na składanych dokumentach w formie elektronicznej. Do wyboru jedna z poniższych opcji:
– profil zaufany (bezpłatna opcja, ale z mniejszym polem zastosowań)
– kwalifikowany podpis elektroniczny (płatna opcja, ale znacznie szersze pole zastosowań przydatnych dla właścicieli firm)

Podpis elektroniczny przy zakładaniu spółki przez Internet jest potrzebny do podpisania dokumentów, wniosków i formularzy składanych drogą elektroniczną.

Zalety rejestracji spółki przez Internet:
– możliwość dopełnienia formalności bez wychodzenia z domu;
– automatyzacja procedury rejestracyjnej;
– obniżenie kosztów rejestracji;

Oddział przedsiębiorcy zagranicznego – wymagane dokumenty

Zagraniczne przedsiębiorstwo ma możliwość utworzenia swojego oddziału na terenie Polski, wyłącznie w celu prowadzenia działalności w tym samym zakresie co poza jej granicami. Aby było to możliwe, konieczne jest uzyskanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Procedurę otwarcia oddziału przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce należy rozpocząć od podjęcia odpowiedniej uchwały.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku do KRS, wraz z:

– uwierzytelnionym tłumaczeniem odpisu z właściwego rejestru zagranicznej firmy,
– decyzją odpowiedniego organu zagranicznego przedsiębiorstwa o utworzeniu oddziału i miejscu gdzie będzie prowadził działalność,
– decyzja dotycząca osoby upoważnionej do reprezentacji,
-poświadczona notarialnie kopia umowy spółki oraz jej tłumaczenie przygotowane przez tłumacza przysięgłego,
– poświadczony notarialnie wzór podpisu reprezentanta,
– dokument potwierdzający spełnienie zasady wzajemności, pomiędzy Polską a państwem zagranicznego przedsiębiorstwa.

Call Now Button