4 kwestie, o których nie wiedziałeś, a mogą poprawić rozwój Twojej firmy!

  1. Optymalizacja podatkowa – początkującym przedsiębiorcom wydawać się może, że optymalizacja podatku równoznaczna jest z ucieczką od płatności.  Nie należy jednak mylić ze sobą tych dwóch pojęć – optymalizacja stanowi bowiem zwolnienia i obniżki, które zgodne są z prawem.
  2. Kilometrówka – wprowadzenie samochodu firmowego do przedsiębiorstwa może być dobrym wyjściem, ponieważ kilometrówka znacznie ogranicza rozliczanie kosztów, a podczas sprzedaży okazać się może, że jego wartość początkowa przy zakładaniu pozwoli Ci zaoszczędzić.
  3. Ubezpieczenie chorobowe – jeżeli płacisz składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych m.in. na ubezpieczenie chorobowe, to masz dostęp do świadczeń oraz możliwości zawieszenia opłacania świadczeń na czas choroby.
  4. Współpraca z zewnątrz – właściciel firmy niestety nie jest w stanie zająć się wszystkim w nowo prowadzonej firmie, szczególnie jeżeli nie posiada doświadczenia. Współpraca np. z biurem rachunkowym pozwoli znacznie obniżyć koszta, zaoszczędzić czas oraz poprawić wizerunek firmy, a przedsiębiorcy umożliwić skupienie się na pozyskiwaniu Klientów.