REJESTRACJA FIRMY ONLINE

REJESTRACJA SPÓŁKI ZA POMOCĄ INTERNETU

Wielu z nas marzy o własnej działalności gospodarczej. Nic dziwnego, skoro jest to pewniejszy sposób na ustabilizowanie swojej sytuacji finansowej i zapewnienie odpowiedniego bytu sobie oraz rodzinie. Wielu z nas pragnie podjąć kroki do otworzenia własnej firmy, jednak nie każdy ma na tyle odwagi by realizować zamierzony cel. Ostatnio przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z ułatwień w otworzeniu działalności. Jakich? Sprawdź!

Dzisiaj prześwietlmy założenie firmy przez Internet. To możliwe? Tak!

Jednym ze sposobów na założenie własnej firmy jest elektroniczna rejestracja spółki. Jak to się dzieje w praktyce? Ministerstwo Sprawiedliwości udostępnia na swojej stronie internetowej system online, który pozwala w łatwy i szybki sposób założyć własną działalność gospodarczą.

Pierwszym krokiem do otworzenia firmy przez Internet jest rejestracja wspólników w systemie eMS. Dużym ułatwieniem jest to, że wizyta u notariusza jest tutaj zbędna, gdyż wykorzystywany jest wzorzec umowy, z którego wspólnicy mogą skorzystać.

Elektroniczna rejestracja spółki w praktyce:

1. Rejestracja wspólników w systemie eMS.
2. Uzupełnienie odpowiednich formularzy.
3. Generacja dokumentów.
4. Podpisanie dokumentów (podpis elektroniczny).
5. Opłacenie wniosku (system eCard).
6. Przesłanie dokumentów do odpowiednich instytucji.

WAŻNE:

Wspólnicy zobligowani są do pokrycia wkładów na kapitał zakładowy spółki oraz do złożenia wzorów podpisów w sądzie rejestrowym.