NOWOŚCI W PRAWIE SPÓŁEK

ZAŁÓŻ SPÓŁKĘ ZA ZŁOTÓWKĘ!

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do tych spółek, po które przedsiębiorcy sięgają najczęściej. Czy zmniejszenie kapitału zakładowego wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie przedsiębiorców?

Ostatnio coraz więcej przedsiębiorców skupia swoją uwagę na informacji, że kapitał zakładowy spółki z o.o. ma wynosić 1 zł.

Już w styczniu przyszłego roku mają wejść w życie planowane zmiany, w których skład wchodzą:

1. obniżenie kapitału zakładowego
2. obowiązek tworzenia kapitału zapasowego
3. test wypłacalności

Oczywiste jest to, że nie może być zbyt piękne,bo to nie było by prawdziwe. Jeżeli coś się zmniejsza to drugie musi się zwiększyć. W tym przypadku kapitał zakładowy zmniejsza się do symbolicznej złotówki, zaś kapitał zapasowy nie będzie mógł być mniejszy niż 50 000 zł.

Po co kapitał zapasowy w spółce z o.o.?

Zgromadzone przez właścicieli spółki środki mają być pewnego rodzaju zabezpieczeniem spółki w przypadku wystąpienia ewentualnych strat.

Rozłóżmy także trzecią zmianę, czyli test wypłacalności na czynniki pierwsze. Czym będzie test wypłacalności?

Został on stworzony w celu ochrony spółki. Wielu przedsiębiorców nie wie jak dobrze gospodarować pieniędzmi, więc test ten będzie zabezpieczeniem przed nieumiejętnym wydawaniem środków finansowych spółki.
Przez wypłatą większych sum pieniędzy z konta spółki, wspólnicy będą musieli zadeklarować, że nie spowoduje to straty w działaniu spółki. Zadaniem wspólników będzie przewidywanie, czy wypłata środków jest konieczna, czy też wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
Teraz pakiet REJESTRACJA SPÓŁKI Z O.O. + KWALIFIKOWANY PODPIS ELEKTRONICZNY tylko 999 PLN