Czysta historia gospodarcza spółki

Coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowej spółki, która została założona wcześniej w celu odsprzedaży w ręce potencjalnego przedsiębiorcy.

Zakup gotowego podmiotu z każdym dniem zyskuje na popularności z powodu możliwości ograniczenia formalności do minimum. Nabywca gotowej spółki może prowadzić własny biznes w 1 dzień od przeprowadzenia transakcji zakupu.

Często na rynku spółki posiadają oznaczenie ”czysta spółka” lub „spółka z czystą historią gospodarczą” – co to oznacza?
Czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi gwarancję bezpieczeństwa podczas rozpoczynania prowadzenia firmy. Ten rodzaj oferowanego podmiotu posiada całkowicie czystą historię gospodarczą, co oznacza, że:
– nie prowadził on żadnych transakcji
– nie zawierał umów z kontrahentami lub innymi podmiotami
– nie zatrudniał pracowników
– nie posiada zobowiązań

Zakup spółki z czystą historią pozwala w bezpieczny sposób ograniczyć rejestracyjne obowiązki przyszłych przedsiębiorców.

Założyłem spółkę i jak ją teraz rozwinąć?

Prowadzenie własnej firmy to niestety, szczególnie na początku – dość spore wydatki, które pokryć musi właściciel firmy. Rozpoczynając działalność gospodarczą dobrze jest skorzystać z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej lub innych funduszy przeznaczonych dla nowych firm. Dodatkowy zastrzyk gotówki może okazać się bardzo korzystny, zarówno na start jak i przy rozwijaniu biznesu i pozyskiwaniu Klientów. Wraz z rozwojem firmy zwiększać się będzie także zapotrzebowanie na kapitał, a jest on niezbędny na pokrycie bieżących zobowiązań.

Jak więc wygląda sytuacja, gdy mamy szansę na duże zamówienie, ale nie mamy pieniędzy na zakup surowców?

  • Kredyt bankowy lub leasing
  • fundusze pożyczkowe
  • środki na rozwój z funduszy UE
  • program finansowania start upów
  • pomoc publiczna – ulgi, odliczenia i obniżki

Każda z tych możliwości jest korzystna, ponieważ umożliwia pozyskanie niezbędnych funduszy pieniężnych na rozwój firmy, ale często spełnione muszą zostać odpowiednie warunki. Nie każda firma może liczyć na korzystny kredyt, ponieważ bank może nie ufać nowo zakładanym firmom – w takiej sytuacji niezbędny jest staż firmy.

NIP, REGON, KRS – to czego potrzebuje spółka

NUMERY WAŻNE W SPÓŁCE

Założenie każdej działalności gospodarczej wiąże się z uzyskaniem NIP oraz REGON. Jeżeli jest to dodatkowo podmiot rejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym, uzyskuje także numer KRS.

Każdy z nadanych numerów ma pewne, odrębne znacznie:

  • Numer NIP ma zastosowanie w celach podatkowych. Jest to dziesięciocyfrowy kod identyfikacji podatkowej, nadawany przez naczelnika Urzędu Skarbowego.
  • Numer REGON jest kodem, który nadaje się każdemu przedsiębiorcy, w celach statystycznych. Każdy podmiot posiadający REGON, figuruje w Rejestrze Gospodarki Narodowej.
  • Numer KRS nadawany jest każdej jednostce gospodarczej podlegającej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Umożliwia on identyfikację jednostki gospodarczej, a więc także w pewien sposób chroni interesy.

Nadanie numeru NIP potwierdzisz odpisem z KRS. Często zdarza się, że kontrahenci spółki żądają przedstawienia zaświadczenia o nadaniu numeru NIP. Zgodnie z ustawą potwierdzeniem nadania NIP dla podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego, jest ujawnienie tego numeru w KRS.

Potwierdzeniem nadania numeru REGON jest natomiast wydruk z wyszukiwarki podmiotów gospodarki narodowej, znajdującej się na stronie internetowej GUS. Zgodnie z ustawą, udostępnienie danych na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego jest potwierdzeniem dokonania wpisu tych informacji w rejestrze podmiotów.

 

Call Now Button
Teraz pakiet REJESTRACJA SPÓŁKI Z O.O. + KWALIFIKOWANY PODPIS ELEKTRONICZNY tylko 999 PLN